5 NEJČASTĚJŠÍCH DŮVODŮ, PROČ ANI BOHATSTVÍ, ÚSPĚCH A INTELIGENCE VÁM NEZARUČÍ DOBRÉ PODMÍNKY HYPOTÉKY!

NA PRVNÍ POHLED BY SE MOHLO ZDÁT, ŽE VÝŠE ZMÍNĚNÉ ATRIBUTY BY MOHLY BÝT ZÁRUKOU, ŽE MÁ ČLOVĚK VĚCI KOLEM SEBE NASTAVENÉ SPRÁVNĚ, JEŠTĚ KDYŽ UVÁŽÍME, ŽE JE TO KOMBINACE VŠECH 3 ATRIBUTŮ. ALE ANI VELMI INTELIGENTNÍ, ÚSPĚŠNÝ A JEŠTĚ K TOMU BOHATÝ ČLOVĚK NEMUSÍ PROBLEMATICE FINANCOVÁNÍ NEMOVITOSTÍ ROZUMĚT A NEMUSÍ MÍT SVOJÍ HYPOTÉKU NASTAVENOU SPRÁVNĚ.

VYCHÁZÍM ČISTĚ Z VLASTNÍ PRAXE, NESPEKULUJI, JAK TO LIDÉ OBECNĚ MAJÍ. MOHU POUZE POPSAT ZKUŠENOSTI A SITUACE, KTERÉ ZAŽÍVÁM PRAVIDELNĚ S KLIENTY NA SCHŮZKÁCH.

POSTUPEM ČASU POMÁHÁM ZPROSTŘEDKOVAT HYPOTEČNÍ ÚVĚRY STÁLE ZAJÍMAVĚJŠÍM LIDEM, NĚKTEŘÍ Z NICH JSOU VELMI BOHATÍ, JINÍ JSOU UZNÁVANÝMI ODBORNÍKY VE SVÉM OBORU A DALŠÍ JSOU VELMI CHYTŘÍ. MNOHO Z NICH DOKONCE TYTO ATRIBUTY KOMBINUJE.

AVŠAK TITO LIDÉ MAJÍ ČASTO MINIMÁLNÍ ZNALOSTI TRHU S HYPOTÉKAMI. NĚKTEŘÍ Z NICH UŽ SVÉ ÚVĚRY MAJÍ, JINÍ SE NA NĚ TEPRVE CHYSTAJÍ, ALE DOST ČASTO MAJÍ ZKRESLENÉ PŘEDSTAVY O TOM, JAK BY MĚLA BÝT V JEJICH SPECIFICKÉM PŘÍPADĚ HYPOTÉKA NASTAVENÁ, NEZNAJÍ DOBŘE NĚKTERÉ POJMY, KTERÉ JSOU PŘI FINANCOVÁNÍ BĚŽNÉ A NEVYZNAJÍ SE TAK V MOŽNOSTECH, KTERÉ TRH NABÍZÍ, A PROTO JSOU JEJICH ÚVĚRY ČASTO HŮŘ NASTAVENÉ, NEŽ JE STANDARD.

SNAŽIL JSEM SE PŘIJÍT NA TO, PROČ NEMAJÍ ÚVĚRY NASTAVENÉ DOBŘE A ZJISTIL JSEM NĚKOLIK ZAJÍMAVÝCH VĚCÍ, O KTERÉ SE CHCI S VÁMI PODĚLIT.

ZDE JE 5 NEJČASTĚJŠÍCH DŮVODŮ, KTERÉ JSEM OD SVÝCH KLIENTŮ ZJISTIL.

1) KVŮLI ČASOVÉMU VYTÍŽENÍ NEMAJÍ ČAS SE TÉMATU FINANCOVÁNÍ A SAMOTNÉMU VYŘIZOVÁNÍ ÚVĚRU VĚNOVAT A V ZÁSADĚ KÝVNOU NA TÉMĚŘ JAKOUKOLIV NABÍDKU.

  • VĚTŠINA Z TĚCHTO LIDÍ NEMÁ ČAS STUDOVAT PODMÍNKY JEDNOTLIVÝCH BANK, SNAŽIT SE V JEDNOTLIVÝCH BANKÁCH ZÍSKAT INDIVIDUÁLNÍ NABÍDKY A VYŘIZOVÁNÍ ÚVĚRU JE PRO NĚ SPÍŠ ZTRÁTOU ČASU. PROTO ČERPAJÍ POUZE ZE ZLOMKU INFORMACÍ, VĚTŠINOU TAKOVÝCH, KTERÉ NĚKDE SLYŠELI ČI NĚKDE V MINULOSTI ČETLI. NEJČASTĚJI SI ZAJISTÍ NABÍDKU ZE SVÉ VLASTNÍ „DOMOVSKÉ“ BANKY A VĚTŠINOU NA NI KÝVNOU, PROTOŽE JE TO ČASOVĚ NEJJEDNODUŠŠÍ.

2) S ÚVĚREM JIM POMÁHÁ NEKOMPETENTNÍ OSOBA (ČASTO TO BÝVÁ NĚKDO Z RODINY, NEKVALITNÍ FINANČNÍ PORADCE A V NĚKTERÝCH PŘÍPADECH I OSOBNÍ/PRIVÁTNÍ BANKÉŘ).

  • VLOŽÍ DŮVĚRU V NESPRÁVNOU A NEKOMPETENTNÍ OSOBU, KTERÁ NENÍ VE FINANCOVÁNÍ NEMOVITOSTÍ PROFESIONÁLEM A VÝSLEDEK TOMU ČASTO ODPOVÍDÁ. JEŠTĚ SE DÁ POCHOPIT, ŽE SI NECHAJÍ PORADIT OD PŘÍBUZNÉHO, KTERÝ SE V LEPŠÍM PŘÍPADĚ ALESPOŇ VĚNUJE FINANČNÍMU PORADENSTVÍ – PŘECI JEN, JE TO RODINA. POKUD JE TO VŠAK METODICKY SLOŽITĚJŠÍ PŘÍPAD, NA KTERÝ PORADCE NESTAČÍ, MŮŽE BÝT HYPOTÉKA NASTAVENÁ ŠPATNĚ ČI MŮŽE MÍT ŠPATNÉ PODMÍNKY. TAKÉ JSEM SE SETKAL S TÍM, ŽE ÚVĚR POMÁHAL VYŘIZOVAT PRIVÁTNÍ ČI OSOBNÍ BANKÉŘ. BOHUŽEL KDYŽ TO NENÍ HYPOTEČNÍ SPECIALISTA (A TO NEBÝVÁ ZVYKEM), STÁVÁ SE, ŽE KONSTRUKCI ÚVĚRU NENASTAVÍ SPRÁVNĚ A PŘEDÁ POŽADAVKY KLIENTA NA HYPOTEČNÍ ODDĚLENÍ JINAK, NEŽ BY BYLO VHODNÉ. NAŠTĚSTÍ SE S TÍM SETKÁVÁM JEN OJEDINĚLE.

3) NEVĚŘÍ MOC LIDEM Z FINANČNÍHO OBORU (VĚTŠINOU KVŮLI ŠPATNÝM ZKUŠENOSTEM Z MINULOSTI) A RADĚJI SI HYPOTÉKU VYŘIZUJÍ SAMI, A TO I PŘESTO, ŽE TOMU MOC NEROZUMÍ.

  • BOHUŽEL MAJÍ Z MINULOSTI ŠPATNÉ ZKUŠENOSTI (VELMI ČASTO OPRÁVNĚNĚ) A TAK RADĚJI VĚŘÍ SAMI SOBĚ NEŽ NĚKOMU Z OBORU. VĚTŠINOU SE „SPÁLILI“ PŘI VYŘIZOVÁNÍ ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ ČI POJIŠTĚNÍ AUTA, A PROTO U HYPOTÉKY CHTĚJÍ MÍT CELÝ PROCES SAMI POD KONTROLOU. JSOU PŘESVĚDČENI, ŽE VYŘIZOVÁNÍ ÚVĚRU NA VLASTNÍ PĚST JE PRO NĚ DALEKO BEZPEČNĚJŠÍ NEŽ POKUD BY SE SVĚŘILI DO RUKOU NĚKOHO JINÉHO.

4) BOJÍ SE ŘÍCI SI O POMOC, PROTOŽE BY MOHLI VYPADAT NESCHOPNĚ.

  • VZHLEDEM K TOMU, ŽE JSOU TO SCHOPNÍ LIDÉ, NECHTĚJÍ SI ŘÍCI O POMOC. ČASTO MAJÍ POCIT, ŽE BY VYPADALI NESCHOPNĚ A PROTO SI CELÝ ÚVĚR VYŘIZUJÍ RADĚJI SAMI, PŘESTOŽE TOMU MOC NEROZUMÍ.

5) ANI JE NENAPADNE, ŽE BY TO MOHLI VYŘEŠIT ŠPATNĚ. VĚŘÍ SVÝM SCHOPNOSTEM NATOLIK, ŽE SI NEPŘIPUSTÍ MOŽNOST NASTAVIT SI ÚVĚR ŠPATNĚ. (VĚTŠINOU JE ZAJÍMÁ POUZE ÚROKOVÁ SAZBA)

  • TOTO JE VELMI ZAJÍMAVÁ SKUPINA LIDÍ, NĚKTEŘÍ Z NICH TAKTO FUNGUJÍ VĚDOMĚ A MAJÍ TENDENCI O VŠEM ROZHODOVAT, VŠE ZAŘIZOVAT A U VŠEHO BÝT. ANI JE NENAPADNE, ŽE BY TO MOHL NĚKDO UDĚLAT LÉPE. NĚKTEŘÍ TAKTO FUNGUJÍ PODVĚDOMĚ. VĚTŠINOU JSOU TO LIDÉ, KTEŘÍ ZNAJÍ MNOHO BANKÉŘŮ V RŮZNÝCH INSTITUCÍCH A MYSLÍ SI, ŽE SI NABÍDKU A NASTAVENÍ ÚVĚRU DOKÁŽÍ SAMI NEJLÉPE PROSADIT. VZHLEDEM K TOMU, ŽE VÍM, JAK TO FUNGUJE Z DRUHÉ STRANY, TAK JE TO OŠEMETNÉ, PROTOŽE KAŽDÝ BANKÉŘ SE SNAŽÍ (POCHOPITELNĚ) OBCHOD „URVAT“ A TAK TAM JSOU ČASTO NASTAVENY NESMYSLNÉ PODMÍNKY NA ÚKOR PRÁVĚ NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY, KTERÁ SE VELMI DOBŘE PRODÁVÁ.

ZÁVĚREM BYCH CHTĚL ŘÍCI, ŽE KAŽDÝ MŮŽE MÍT DOBŘE NASTAVENÉ PARAMETRY ÚVĚRU A ZÁROVEŇ K TOMU NEJLEPŠÍ MOŽNÉ PODMÍNKY, KTERÉ LZE V DANOU CHVÍLI ZÍSKAT. MÁTE DVĚ MOŽNOSTI, JAK TOHO DOCÍLIT. POKUD JSTE NEDŮVĚŘIVÝ, ZAJÍMEJTE SE O DANOU OBLAST, SLEDUJTE RELEVANTNÍ ZDROJE, POUŽÍVEJTE ZDRAVÝ SELSKÝ ROZUM A VĚNUJTE TOMU SVŮJ ČAS A JÁ VĚŘÍM, ŽE SI ZVLÁDNETE VYŘÍDIT ÚVĚR, JAK SE ŘÍKÁ, „NA JEDNIČKU“. BUDE ZA TÍM SICE TROCHU ÚSILÍ NAVÍC, ALE NAKONEC SE TO VYPLATÍ. POKUD TOMU SVŮJ ČAS VĚNOVAT NECHCETE, NEMŮŽETE A NEBO SI NEJSTE JISTI, ŽE TOMU SAMI DOSTATEČNĚ ROZUMÍTE, OBRAŤTE SE NA SKUTEČNÉHO PROFESIONÁLA, NEJLÉPE NĚKÝM PROVĚŘENÉHO, S DOBRÝMI REFERENCEMI A TEN VÁM ZAJISTÉ RÁD PORADÍ. MŮŽE TO BÝT ČLOVĚK PŘÍMO Z BANKY, MŮŽE TO BÝT NEZÁVISLÝ FINANČNÍ PORADCE ČI HYPOTEČNÍ SPECIALISTA.

POKUD VÁS K TOMU NĚCO NAPADÁ, NAPIŠTE MI, RÁD VÁM ODPOVÍM.

S POZDRAVEM, TOMÁŠ RUSŇÁK, EFA – HYPOTEČNÍ SPECIALISTA