JAK NA DANĚ, KDYŽ CHCI HYPOTÉKU A PODNIKÁM?

ČEKÁ VÁS JEŠTĚ LETOS PODAT DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ? ZAMYSLETE SE, JESTLI NÁHODOU NEBUDETE V PŘÍŠTÍCH 2 LETECH POTŘEBOVAT HYPOTÉKU. ZA 9 LET PRAXE JSEM VIDĚL MNOHO SMUTNÝCH PODNIKATELŮ, KTEŘÍ NA ÚVĚR NEDOSÁHLI A MUSELI ČEKAT, PROTOŽE NEMYSLELI STRATEGICKY A NENAPADLO JE, ŽE BANKA POSUZUJE JEJICH PŘÍJEM ÚPLNĚ JINAK, NEŽ HO ONI SAMI VNÍMAJÍ.

MNOHO PODNIKATELŮ, ŽIVNOSTNÍKŮ I FREELANCERŮ TZV. OPTIMALIZUJE DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ A SNAŽÍ SE SNÍŽIT DAŇOVÝ ZÁKLAD CO TO JEN JDE. POKUD JE TO LEGÁLNÍ CESTOU, TAK JE VŠE V POŘÁDKU. AVŠAK PRÁVĚ V DOBĚ, KDY UVAŽUJETE O KOUPI NEMOVITOSTI, VÝSTAVBĚ RD ČI REKONSTRUKCI A VÍTE, ŽE NA TO BUDETE POTŘEBOVAT HYPOTÉKU, MĚLI BYSTE SI KROKY SPOJENÉ S PODÁNÍM DAŇOVÉHO PŘIZNÁNÍ DOBŘE ROZMYSLET. BOHUŽEL PRO VÁS BUDE Z POHLEDU BANKY VÁŠ PŘÍJEM DALEKO MENŠÍ, NEŽ JAKÝ JE PRAVDĚPODOBNĚ VE SKUTEČNOSTI. BANKY MAJÍ SVŮJ SYSTÉM POSUZOVÁNÍ A AKCEPTACE VAŠEHO PŘÍJMU, KAŽDÁ TROCHU JINÝ, ALE V JEDNOM JE STEJNÝ. PRAVDĚPODOBNĚ PRO VÁS NEBUDE PŘÍZNIVÝ.

JE JEDNO, JESTLI JSTE PAUŠALISTA NEBO ZDA UPLATŇUJETE SKUTEČNÉ VÝDAJE. ROZHODUJÍCÍ JE PROSTĚ DAŇOVÝ ZÁKLAD. JAKÝM ZPŮSOBEM SE K NĚMU DOSTANETE, BANKA MOC NEŘEŠÍ. POKUD JE MALÝ, JE ÚPLNĚ JEDNO, CO MÁTE V ŘÁDKU 101 (VAŠE ROČNÍ PŘÍJMY). DROBNOU VÝHODU MAJÍ PAUŠALISTÉ. EXISTUJÍ TOTIŽ BANKY, KTERÉ UMÍ TENTO PŘÍJEM TZV. MODIFIKOVAT = „PŘIKRÁŠLIT HO“. NAOPAK TEN, KDO UPLATŇUJE SKUTEČNÉ VÝDAJE, MŮŽE NĚKTERÉ NEPOUŽÍT A DÍKY TOMU SI DAŇOVÝ ZÁKLAD ZVÝŠIT.

TEĎ JE STÁLE ŠANCE VÁŠ DAŇOVÝ ZÁKLAD OVLIVNIT. NEMYSLÍM SMĚREM DOLŮ, ALE SMĚREM NAHORU. PROSTĚ SI ZJISTÍTE, JAK VYSOKÝ HO POTŘEBUJETE A DLE TOHO DÁTE DO DP NÁKLADY. SAMOZŘEJMĚ, ŽE TO PAK BUDE VYŽADOVAT NĚJAKÉ DOPLATKY ZA ZDRAVOTNÍ A SOCIÁLNÍ POJIŠTĚNÍ A TAKÉ VYŠŠÍ PLATBU DANĚ. ALE STÁLE SE TO VYPLATÍ, PROTOŽE POKUD ÚVĚR POTŘEBUJETE, MOC JINÝCH ŠANCÍ NEMÁTE.

S VÝPOČTEM POTŘEBNÉHO DAŇOVÉHO ZÁKLADU VÁM RÁD POMOHU, ALE JE POTŘEBA SE NA MĚ OBRÁTIT VČAS. POKUD TO NESTIHNETE, NEZOUFEJTE, MÁME ZDE JEŠTĚ PÁR FÍGLŮ, JAK Z TOHO VYBRUSLIT, ALE NEFUNGUJÍ VŽDY A PRO KAŽDÉHO. JE TO VELMI INDIVIDUÁLNÍ A NĚKDY S KLIENTEM PROSTĚ PODNIKNEME “UŽ JEN” KROKY PRO NADCHÁZEJÍCÍ ROK.

V PŘÍPADĚ POTŘEBY SE MI OZVĚTE NA TEL.: 721 329 442 NEBO TOMAS.RUSNAK@TAURUM.CZ

TOMÁŠ RUSŇÁK